Φοβερό ματς παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Καψόχωρας το απόγευμα του Σαββάτου αφού η γηπεδούχος ομάδα με αντίπαλο την Μελίκη χάρισαν μεγάλες συγκινήσεις.

Στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν τρία γκολ με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 με τον Πιπιλιάρη στο 4΄και στο 7' και τους γηπεδούχους να μειώνουν δύο λεπτά αργότερα με τον Μπεκτά.

Οι κίτρινοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια με τον συνήθη ύποπτο, Μάριο Αργυρόπουλο.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες προσπαθησαν για το γκολ, έχοντας την προσοχή τους στραμμένη στην άμυνα με τους κόκκινους να πετυχαίνουν γκολ δέκα λεπτά μετά την συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου με τον Ράδη, που χάρισε πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.