Δεν μπόρεσε η ΑΕ Αλεξάνδρειας να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα με αντίπαλο την ομάδα του Τηλυκράτη Λευκάδας, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-2.

Καθοριστικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε ο διαιτητής Τζάμας από την Καστοριά που αρνήθηκε δύο πέναλτι στους γηπεδούχους, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν γρήγορα στο σκορ με σουτ έξω από την περιοχή του Τεγούση, με την ΑΕ Αλεξάνδρεια να πιέζει και να φτάνει κοντά στο γκολ σε δύο φάσεις. Σε μια από αυτές το σουτ του Δημόπουλου βρίσκει στο χέρι αμυντικού με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν με τον Κατσαμάγκα το 0-2 κόντρα στην ροή του παιχνιδιού αφού η ΑΕ Αλεξάνδρειας προσπαθούσε να φέρει το ματς στα ίσα.

Οι πράσινοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ με τον Καρασαρίδη, ενώ σε πεντακάθαρη ανατροπή του Πιπιλιάρη που έφυγε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα ο διαιτητής αρνήθηκε το πέναλτι και απέβαλε τον παίκτη

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Τόλιος, Καρασαρίδης, Βλάχος, Τασιόπουλος (76’ Τούφας), Τσιρίδης, Σωτηράκης, Αβραμόπουλος, Καψάλης (76’ Χλιαρόπουλος), Πιπιλιάρης, Δημόπουλος (76’ Σκούρτης), Καγκελίδης (70’ Δεληχατζής).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Τεγούσης, Περιστέρης, Σαλπιγγίδης (62’ Τουρλίδας), Μπεκατώρος (78’ Παβλόφ), Λυρτζής, Κατσαμάγκας (71’ Μπαρλαγιάννης), Σκιαδάς (78’ Καταγής), Ζδράβος, Παπανίκου.